Custom Bg

Eğitim Koçluğu

Eğitim insan hayatının her noktasında devam eder. Ancak çocuklu yaşlarda alınan eğitimin sağlıklı ve sağlam olması geri kalan hayatın kolay geçmesi için şarttır. Bu noktada aileler çocukları üzerinde ciddi baskılar kurarak eğitime yönlendirebileceklerini düşünürler. Ancak bu asla doğru bir davranış değildir.

Üstelik baskı altında eğitim alan çocuklarda depresif bozukluklar sıkça baş gösterir. Bu anlamda gelişmiş dünya ülkelerinde kullanılan Eğitim Koçluğu artık ülkemize de geldi. Eğitim alanında uzman kişiler tarafından sağlanan terapiler hem çocuğun eğlenerek öğrenmesini hem de kalıcı eğitimi sağlıyor.

Eğitim terapistinin amacı çocuk üzerinde baskı yapılmadan yeteneklerinin keşfedilmesi ve bu yeteneklerine göre okul hayatının şekillenmesini sağlamaktır. Bu süre zarfında çocuğun girmek zorunda olduğu dersler ile ilgili planlı bir eğitim programı çıkarılması ve aynı şekilde buna uyulmasını sağlaması şarttır.

Bunun yanında örgün üniversite eğitimine devam eden kişiler aynı anda eğitim terapisti kursuna da katılabilmekteler. Ancak bunun için adayın son sınıf öğrencisi olması istenmektedir. Eğitim Koçluğu eğitimi genellikle 6 ay ile 8 ay arası sürmekte ve planlı olarak iş hayatına devamlılık bu süre sonunda mümkün olmaktadır.