Custom Bg

Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu Kişinin psikolojik olarak hiçbir sorunu olmadan ve yaşamının yarattığı tüm olumsuzluklara rağmen normal davranış biçimleri olan hedeflerine hızlı ve etkili bir şekil de direkt olarak doğrudan ulaşmasını sağlayan verilmiş olan üst seviye bir kişisel gelişiminizi doğrudan etkileyecek eğitim hizmetidir. Anormal olmayan davranış sergileyen kişilerin hayatlarında neyi nasıl daha iyi yapabileceğine kişiye inandırabilen ve tedavi etmeksizin geliştirici bir özelliğe sahiptir. Türkiye’de günümüz insanlarının yaşadığı sorunlar ve hayat şartlarında ki koşullar nedeni ile hızlı olan değişimlere ayak uyduramamak ve bocalamaya müsait bireylerin temel kavramlarında bulunan güçlülük iradesini geri kazanmak için verilen bir eğitimdir. Yaşam Koçları insanların Kötü olan düşünce ve fikir yapılarını tamamen iyiye çevirmek yaşam kalitelerini arttırmak için kişiye özel olarak eğitim veren kişinin yoğunlaşması gereken şey ise bu tarz sorunlar yaşayan ve yaşam koçluğuna ihtiyaç duyan kişilerin tüm hayatlarını bilmeleri ve kişini anlatmasını sağlanmalıdır.

Yaşam Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir.

Yaşam koçluğu Eğitimlerine Eğitmenler, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenleri, Psikologlar, Aile yapısı konusunda uzmanlaşmak isteyenler, sağlık kurumu çalışanları, kişisel gelişim alanında çalışmak isteyen bireyler ve koçluk bakış açısıyla kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyenler. Yani açıkçası tüm bireyler katılabilir. Koçluk eğitimlerinde Temel olarak psikoloji bilgilendirmesine yer verilmelidir. Bireysel Koçluk eğitimlerinde normal olmayan davranışlar ve normal olan davranış biçimleri arasında ki farkı görebilmeniz için koçluğun ilk temellerini atmak hususunda temel psikoloji şartlarına yer verilmektedir. Bir başkasının tasarladığı ya da başkaları tarafından uygun görülen bir hayatı yaşadığını hisseden ve kendi yaşamı ile ilgili kontrolü eline almak isteyen kişiler. Yaşam hedeflerini net olarak tanımlayamamış ya da hedef belirlediği halde onlara ulaşmak için gerekli strateji, inanç, cesaret, motivasyon ve desteğe sahip olmayanlar, belirlediği hedeflere ulaştığı halde tatmin olamamış ya da boşluk duygusu hissedenler, yaşamı ile ilgili önemli kararlar almak durumunda olan ve kendisini bu konuda yetersiz algılayanlar, değişime ve gelişmeye açık ve istekli olanlar yaşam koçluğu hizmetinden yararlanabilirler

Yaşam Koçu Olmanız Size Ne gibi Faydalar Sağlar

  • ·           Bireysel vizyonunuz gelişimine ve daha fazla amaç sağlamak
  • ·           Bireylerin hedefledikleri şeyleri daha berrak bir biçimde düşünü gerçekleştirebilmesi.
  • ·           Bireylerin yaşam çevresinde ki önemi ve önceliklerini daha kolay belirlemesi. Ayrıca kendilerine daha fazla değer vermesi gerektiğini.
  • ·           İnsanlar kendileri için daha huzurlu ve rahat bir yaşam tasarlamaya başlamaları için daha fazla kendilerine destek olması
  • ·           Kişilerin sevdikleri bir yaşama sahip olmak isteyip de olmadığı hayata kavuşmasını hedeflemek.
  • ·           İş hayatında ve kariyer planlarında ileriye dönük uzun vadeli planlar yapabilmesi
  • ·           Özel hayatlarında daha doğru kararlar vermek ve insan ilişkilerini daha iyi gitmesini sağlamak
  • ·           Bireylerin ikili ilişkilerinin önem arz eden konuşmalarda daha özgüven sahibi bireyler oluşturmak.
  • ·           Bireylerin karşı cins ile ilgili etkileşimini daha korunaklı ve daha sağlam temellere atabilmesini sağlamak.
  • ·           Bireylerin sahibi olduğu ya da önemli bir konumda çalışanların etkin bir yönetici ya da iş adamı rolünü daha iyi kavramasını sağlamak.