Custom Bg

Yaşam Koçu Olmanın Şartları

 Yaşam koçluğu tam anlamıyla bir meslek dalıdır ve yüksek oranlı bir müşteri talepliği de vardır. Yaşam koçu olabilmek için üniversite de bununla alakalı bir bölüm olmadığı bilinmesi gereken bir durumdur. Yaşam koçu olmanın şartları arasında sadece sertifikalı eğitim programlarına katılım yapılması ve eğitim bitiminin ardından bu işi yapması gerekir. Üniversite mezunu şartı olmamasıyla beraber kişilere 4 yıllık üniversite bitirmeleri tavsiye edilir. Ayrıca yaşam koçluğu için birçok aktivitelere katılmak gerekir. Seminer, konferans vs.

 Kimler Yaşam Koçu Olabilir

 Yaşam koçluğu insanlara iş hayatında, ilişkilerinde ve yaşam koşullarında daha başarılı olabilmeleri için yardım eden ve gerekli tüm bilgileri kişiye aktaran, buna farkındalık kazandıran bir meslektir. Kimler Yaşam Koçu Olabilir Ana temelde 3 unsur vardır; Kişide bir farkındalık sağlamak, hedef belirtebilmek, hedefe ulaştırabilmek. Kendini bu doğrultularda görebilen potansiyeli yüksek olan her birey sertifika için eğitim alıp bu işi yapabilir.

 Yaşam Koçu Eğitim Durumu

 Yaşam koçu eğitim durumu için belirli bir eğitim düzeyi olması şartı bulunmamaktadır. Fakat belirli kriterler vardır. Bunun önceliği sertifika eğitimini tamamlamış olan bireyler diksiyon gibi ekstra durum düzeltici alanlarda da eğitim almaları gerekir.