Custom Bg

OYUN TERAPİSİ ÖRNEKLERİ 

            Bu gelişim terapi yöntemi çocukların uyumlu ve yaşamlarını mutlu bir şekilde geçirmelerini hedeflemektedir. Çocukların kendilerini ifade edebilmelerine oyunları ve oyuncaklarına odaklanan bir yöntemdir. Çocuklar oyun terapisi ile duygusal anlamda her açıdan kendilerini ifade edebilirler. 

            Oyun terapistlerinin özenli yaklaşımları çocuğu oyun oynamadan istediği her konuda kendine güvenmesini sağlarlar. Oyun terapisi kötü olaylar karşısında travma geçirmiş olan çocuklar için de uygulanır. Bu yüzden oyun terapisi eğitim verilmeye başlanmıştır. 

            Bu oyun terapisi için bazı oyun terapisi örnekleri mevcuttur. Terapi sırasında oyunlarda kullanılan materyaller: Kukla, oyun evi, kağıt, oyun hamuru vb. Çocuğun yaşadığı travma ve sevdiği oyun terapisi örnekleri teknik olarak seçilir. Ebeveynlerin en iyi olan terapisti seçmede öncelikle terapistin oyun terapisi eğitimi  ele alınır. 

 Oyun Terapisi Eğitimi

            Terapi eğitimi terapistlere çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiğini eğitim sırasında hangi oyun terapisi örnekleri ile çocuğa yaklaşması gerektiği öğretilmektedir. Ebeveynlere ve çocuklarına kaliteli ve beklenen sonuçları vermek terapistin elindedir ve bu da terapistin aldığı eğitime bağlıdır. Sağlıklı terapi için doğru terapist doğru terapist için de doğru oyun terapisi eğitim önemlidir. Bu nedenle eğitim almak isten bireyler onaylı olan eğitim merkezlerine başvurmalılar.

             Uzman eğitmen kadrosu ve kaliteli oyun terapisi eğitim ile Bilginet Akademi bu merkezlerden biridir. Yapılan eğitimler online şekilde genişletilmiş ve eğitim alan öğrencilerine en iyi şekilde eğitim vermektedir. Kullanılan eğitim teknikleri ile terapistler son derece donanımlı ve bilgili olurlar.