Custom Bg

Oyun Terapisi Eğitimini Kimler Alabilir?

 Oyun terapisi, anne ve babanın çocukları ile beraber, merkezde çocuklar olmak üzere oyun terapisi seansı yürütme konusunda eğitmek, onları bu seanslar için rehberlik etmek üzere yapılandırılmış, kısa süreli bir oyun terapi modelidir. Oyun terapisi eğitim şartı olan bir alandır ve gerekli olan eğitimi tamamlamak gerekir.

Oyun Terapisi İçeriği

Oyun ne demek, oyunun yeri ve önemi nedir, bir çocukta oyunun gelişim alanı nasıl olur ve oyun ile ilgili olan terapiye giriştir. Oyun terapisi eğitim süresi 100 saatlik bir zaman diliminde alınır. Oyun terapisi fiyatı kurumdan kuruma değişir.

 Oyun Terapisine Kimler Katılabilir

 Oyun terapisi alma şartı olarak ,oyun terapisine katılabilecek olanlar, doktorlar, sağlıkçılar, psikolog ve psikolojik danışmanlar, pedagoglar, psikiyatrlar, çocuk gelişim uzmanları, özel eğitim uzmanları, konuşma terapistleri, duyu bütünleme uzmanları, sosyal hizmetler uzmanları, rehber öğretmen ile sınıf öğretmeni, okul öncesi eğitim programından mezun olanlar katılabilir. Bunların dışında kreşte çalışan personel ile 3. ve 4 sınıf öğrencileri ile ilgili veliler katılabilir.

 İstihdam Alanı

 Oyun terapisi eğitim alan kişiler bir çok yerde istihdam edilebilir. Oyun terapisi uygulayıcı eğitim olarak istihdam alanları, hastane, eğitim öğretim kurumları, psikolojik danışma merkezleri, aile danışma merkezleri, anaokulu ve kreşlerdir.