Custom Bg


Oyun Terapisi Eğitimi

Tüm çocuklar belli yaşlara kadar gelişim oyunları oynadıkları gibi bu oyunları hayal ve gerçek arasında içgüdüsel olarak oynamaktadırlar. Bunlar çocukların hayata alışması, evrene uyum sağlaması için bir geçiş sürecidir. Oyun terapisi eğitimi ile sizler çocukların iç dünyalarına girebilecek nefretlerini, sevgilerini, saldırganlıklarını ve çocukların duygularını, temel ihtiyaçlarını, davranışlarında yatan asıl nedenleri öğrenebilecek çocukların dünyalarını açık bir şekilde görebileceksiniz. Sorunların çözülmesinde yardımcı olabileceksiniz ve profesyonel eğitmenlerimiz sayesin de çocuklar için oyun terapisi sağlayacaksınız. Kurumumuz tarafından MEB onaylı oyun terapisi eğitimi sertifikası iki buçuk aylık eğitimin sonunda verilmektedir. Kısa sürede bu eğitim sertifikası sayesinde daha bilinçli ve daha iyi bir iletişim ile çocuk yetiştirebilirsiniz.


Oyun Terapisi Eğitimi Sertifikası İle İş İmkanı

Bu sertifika ile özel eğitim merkezlerinde, özel okullarda, kreşler de, rehabilitasyon merkezlerin de daha önceden açılmış olan danışmanlık merkezlerin de oyun terapisti olarak çalışabilir hatta kendinize ait bir oyun terapisti salonu merkezi kurabilirsiniz. Birçok alanda sizlere iş imkanı sunan oyun terapisti eğitimi sertifikası kurumumuz tarafından deneyimli hocaları ile sizlere sunulmaktadır. 

Hocalarımız Türkiye'de oldukça ünlü olan ve dünyanın ünlü üniversitelerinde görevler almış eğitmenlerdir. Bu eğitmenlerden alacağınız eğitimler sertifika sonrası başlayacağınız merkezler de sizlere oldukça faydalı olacaktır. Çocukların gelişimlerine aileler eskiye oranla daha fazla ilgi ve alaka duymaktadırlar. Aileler çocuklarını bireysel olarak çeşitli merkezlere getirerek onların gelişimlerini izlenmesi öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, hiperaktif sorunlar, alta kaçırma, küçük kardeşi veya ablayı ağabey kıskanma gibi durumları gözden geçirilmesini istemektedirler. 

Bu durumda sizler sertifikalı ve eğitimli bir bireyler olarak çalıştığınız merkezlerde bu tür sorunların üstesinden gelmek için ailelere destek olabileceksiniz. Günümüzde oyun terapisti eğitimi büyük bir önem kazanmaktadır. Sizler bu işlere erken başlayan kişiler olarak önder olabileceksiniz. Bu da sizlerin mesleki kariyer olarak daha deneyimli personel olmanızı sağlayacaktır.

Günümüzde iş bulma imkanlarının giderek zorlaştığı bir ortamda kurumumuzdan alacağınız sertifika deneyimli hocalarımız tarafından sizlere iş bulmanızda da büyük bir avantaj sağlayacaktır. Kurumumuz tarafından verilen sertifikalar ile geçmişten günümüze binlerce kişi iş sahibi yapan meslek sahibi olan kişilerden olabilirsiniz. Çocuk gelişiminde her alanda iş bulma imkânına sağlayacak olan kurumumuz size bu sertifika ile ömür boyu bir meslek sahibi olmanız ve kendinizi geliştirmeniz için büyük faydası olacaktır. 

Oyun terapisi eğitimi kısa süreli bir eğitim olsa da sağladığı faydalar oldukça fazladır. Özellikle de kurumumuzda ki profesyonel eğitmenler bu konuda bir sertifikadan çok daha fazlasını sizlere kazandırır. Hem iş hem de özel yaşamınız için bu eğitimler çok büyük önem taşır.  Kaliteli bir ortamda aldığınız bu eğitim kendi çocuklarınızı yetiştirirken de oldukça işinize yarayacak ve verdiği tepkilerin neden kaynaklandığını anlamanız hiç de zor olmayacaktır. Bu eğitimi yalnızca kendi aile bireylerinizi tamamen doğru bir şekilde yetiştirmenizi sağlıyor.