Custom Bg

OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ 

            Çocukların belirli bir yaştan sonra kendilerini ve nasıl bir kişi olacaklarını ortaya koyduğu belirlenmektedir. Bazı kişiler çalıştıkları için çocuklarının hem profesyonel kişiler tarafından eğitim almaları hem de oyun oynamaları için oyun terapisi eğitimi çocukları için uygun bulmaktadır. Bu eğitimi Bilginet Akademi vermektedir. 

            Yaklaşık 2,5 ay süren oyun terapisi eğitimi 9 aylık çocuklardan 12 yaşına kadar çocuklar için uygulanabilmektedir. Oyun oynarken eğlenmenin yanında çocuklarda oluşabilecek öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, alta kaçırma, kıskançlık, hiperaktivite gibi sorunlara da çözüm olacak şekilde çalışma yürütülmektedir. Genellikle bu eğitimleri kreşte, özel okullarda, rehabilitasyon merkezlerinde, oyun evi olan danışmanlık merkezlerinde ve özel eğitim merkezlerinde rehber öğretmenleri, psikologlar, sosyoloji, çocuk gelişimi, okul öncesi, sınıf öğretmenliği vb meslek grupları oyun terapisi programına katılabilmektedir. 

            Eğitim süreci hem uzaktan oyun terapisi hem online hem de yüz yüze olacak şekilde 3 süreçte sağlanacaktır. 84 saatlik uzaktan oyun terapisi eğitimi, 20 saatlik online ve 16 saatlik yüz yüze toplam 120 saatlik eğitim 2.5 ay sürecektir. Bu sertifikayı kazanmak için eğitimi Nesil Sağın KÜÇÜK gerçekleştirecektir. Programın içeriğinde oyun terapisinin tarihçesinden başlanarak çocuklara nasıl oyun terapisi uygulanacağı, hangi oyuncaklar hangi terapi için uygun olacağı hakkında bilgi de verilirken, hangi terapi nasıl bir süreden sonra yapılabileceğine kadar ayrıntılı bilgi sahibi olmanız sağlanacaktır. 

Bu sayede hem kendinize ek bir gelişme sağlarken hem de bu alanda iş ararken yararlı olacaktır.