Custom Bg

Doğum Koçluğu Eğitimi

Doğum koçluğu eğitimi ile günümüz anne adaylarının sorunlarını çözerken aynı zamanda da son derece kaliteli bir mesleğe sahip olmuş olacaksınız. Doğum koçluğu genel olarak ilk anne adaylarının başvurduğu bir birim olarak karşımıza çıkmaktadır. Hamile olan anne adaylarına hitap eden bu eğitimimiz gebelik ve doğum sorası destek gibi sorunların sorusuz bir şekilde atlatılması için son zamanlar da en fazla önem kazanan koçluklar arasında yer almaktadır. Doğum koçluğu eğitimi sıradan kişileri alabileceği bir eğitim değildir. Sağlık çalışanlarına hitap eden bir eğitimdir ve en az 2 ay düzenli eğitimin ardından sertifika ile son bulmaktadır.

Doğum koçluğu eğitimimiz tüm yasal müfredata uygun olarak içerisinde pilates, yoga, ileri nefes teknikleri gibi eğitimleri barındırır. Tüm bu eğitimler kurumumuz tarafından sertifikalı olarak sizlere sunulmaktadır. 2 aylık eğitimin ardından yapılan sınav sonrası diplomalarınıza sahip olabilirsiniz. Kurumumuz sizlere bu sınavda başaralı olabilmeniz için tüm gayretini göstermektedir. Sağlıklı bir doğum süreci geçirmek için anne adaylarının son yıllar da en fazla rağbet gösterdiği dallardan biri olan doğum koçluğu, siz değerli sağlıkçılar için son derece vazgeçilmez bir kazanç kapısı olarak karşınıza çıkıyor.

 

Kimlere Doğum Koçluğu Yapılır

Hamilelik dönemlerini ve doğum sonrası dönemlerini son derece sağlıklı geçirmek isteyen anne adaylarının bu süreçlerini problemsiz geçirmeleri için yardımcı bir dal olan doğum koçluğu başlı başına bir meslek grubu halini almaktadır. Alacağınız bu sertifika ile sizler kendi doğum koçluğu merkezinizi kurabileceğiniz gibi aynı zamanda da özel sağlık kuruluşlarında da yeni anne adaylarına sağlıklı gebelik dönemi ve yeni doğum aylarında destek sağlayarak kendinize bir iş bulma imkanı sağlayabileceksiniz.

Doğum koçluğu eğitimi içeriği ise doğum koçu eğitimi, doğum koçu olarak anne adayına destek, gebelik, lohusalık ve emzirme döneminde görülen psikolojik sorunlar, ilaç dışı rahatlatıcı ve tamamlayıcı teknikler, gebelik de besleme anne sütü ve emzirme teknikleri ve benzeri birçok eğitimi de beraberin de alma imkanına ulaşabileceksiniz.

Doğum koçluğu eğitimi almak sizleri anne adaylarına ve yeni doğan bebeklerin gelişimi için sağlıklı bir yaşama atılan ilk adım olarak görülmektedir. Şu zamanda pek fazla adının duyulmaması bu birimin tercih edilmediği anlamına gelmemektedir. Sertifikalı bir doğum koçu olarak sizler bulunduğunuz kısımların kalifiyeli elemanı olabilir ve hatta kendi doğum öncesi ve sonrası destek merkezinizi kurabilirsiniz. 

Anne adaylarının doğum ve sonrasında yaşadığı sıkıntıları hızlı bir şekilde aşmasında yardımcı olabilir bu sayede kendinize has bir mesleğiniz de olabilir. Bir çeşit terapi gibi bir iş gibi görünse de sizler başarılı bir koçluk eğitimi alarak bu işlemi diğer koçluk türlerinden ayrı olarak da yapabilirsiniz. Kaliteli bir doğum koçluğu eğitimi almak istiyorsanız kurumumuz ile bir an önce irtibata geçmeniz sizlerin yararına olacaktır.