Custom Bg

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

Aile danışmanlığı günümüzde son yıllarda yaygın olarak kullanımı sağlanmak da ilk bakış da eğitimi alıp almama konusunda tereddüt yaşayacak olan kişilerin bu eğitimin nereler de ve kimler tarafından kullanıldığı ne derece önemli bir danışmanlık olduğunu anladıktan sonra önemini daha iyi anlayacaklardır.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Şartları

Aile danışmanlığı eğitimini almak için mutlaka 4 yıllık bir üniversite okumuş olmak gerekli yada 4 yıllık üniversitenin son sınıfında okumanız da sizin için yeterli olacaktır. Aile danışmanlığı eğitimini alacak kişilerin okudukları üniversite de önemli her üniversite mezunu kişi aile danışmanlığı eğitimi alamaz çünkü bu eğitimi aldıktan sonra adliyeler de bilirkişi olarak görev alabilecek soruşturmaya konu kişiler üzeride değerlendirmeler de bulunacaksınız. Aile danışmanlığı eğitimini Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Öğretmeleri, Hemşireler ( Lisans Ve Yüksek Lisans Mezunu ), Asistan, Uzman Ve Pratisyen Hekimler, Psikolojik Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Çocuk Gelişim Uzmanları, Sosyologlar İle Bu Bölümleri Okuyan Son Sınıf Öğrencileri alabilirler. Kurumumuz tarafından verilen sertifika MEB onaylı olarak verilmektedir. 

Sertifikanızın bakanlık onaylı olması sizlerin kendi danışma merkezinizi de kurmanıza yardımcı olacaktır. Bu sertifika ile kendi mesleğinizi kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Kaliteli eğitmenlerimiz aracılığı ile alacağınız bu sertifika kaliteli video çekim eğitimi ile 2 gün süren yüz yüze eğitim ve yayına canlı bağlantı sayesinde başarılı bir şekilde sınavları geçmenize yardımcı olacaktır.

Eğitim Sonrası Nerelerde Çalışabilirim

Aile danışmanlığı eğitimini aldıktan sonra nerelerde iş bulabilirim diye düşünüyor iseniz. Şahsınıza ait bir aile danışma merkezi açabilirsiniz. Bu sayede kendi işinizi kurabilir daha rahat bir çalışma düzeni kendinize kurabilirsiniz. Kendi işinizi kurabilecek bir ortam ve şartlar oluşmuyor ise daha önceden açılmış aile merkezinde çalışabilirsiniz. Bunun yanında MEB’e bağlı bir Rehabilitasyon Merkezinde görev alabilirsiniz.

Aile sağlığı merkezleri çalışabilirsiniz. Son olarak tamamen resmi olan Adliyeler de Bilirkişi olarak görev alabilirsiniz. Senenin belirli zamanlarında adliyeler tarafından açılan Bilirkişilik başvurularını takip ederek aile mahkemelerinde bilirkişi olarak görev alabilirsiniz. almış olduğunuzu eğitimin programı içerisinde bulunan dersler ise Psikoloji, Alhzheimer, Ergenlik sorunları, 0-6 yaş çocuk gelişimi, Yaşlılık bakımı, Eşler arasındaki uyum problemleri, Şiddet sorunları, Aile psikoloji ve Aile yapısı dersleri sizlerin alacağı dersler arasında yer almaktadır. 

Eğitimin süresi 458 saat video ile eğitim 16 saatlik yüz yüze eğitimdir. Yüz yüze eğitime katılma şartı bulunmamaktadır. Soru cevap şeklinde canlı olarak ders bağlantıları gerçekleştirerek toplam 464 saat olarak eğitiminizin sınavına en iyi şekilde hazırlamaktayız. Aldığınız eğitim içeriği gereği tüm aile bireylerinin sorunlarına ve çocukların evlilik sonlandırma sonrası durumları gözlemle şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bireyler arasında yaşanan aile sorunlarına destek olmak görevleriniz arasında yer alacaktır. Tüm aile bireyleri aile danışmanlığı eğitiminin konusu içerisinde yer almak da ve sizler aile bireyleri arasındaki iletişimin en iyi şekilde sağlanması için bireylerin saygı ile birbirlerini dinlemesine, bireyler arasında empati kurarak düşünmelerini sağlayacaksınız. Aile sorunlarının boşanmaların çok fazla olduğu günümüzde aile danışmanlığı büyük önem kazanmaktadır.